VLK Castor

DSC_4051-–-kopie

Castor je vůdcovský lesní kurz, který probíhá paralelně a v součinnosti s instruktorským kurzem Pollux. Účastníci se učí od sebe navzájem.

Kurz startuje jarními víkendy, na kterých získáš první inspirace, zkušenosti i vědomosti, které můžeš uplatnit třeba už v létě na táboře. Druhou částí je v srpnu „letní běh“ spolu s předakcí, na jehož konci se skládají zkoušky. Ideální, pokud chceš od září vést oddíl!

Na VLK Castor potkáš spoustu instruktorů a mezi nimi jistě najdeš odborníka na téma, které tě pálí, a který ti ochotně poradí. Radosti i strasti budeš moci sdílet také s Polluxy a s ostatními Castory.

Gemini ti nabídne nejen programy, které ti poskytnou vědomosti potřebné ke složení vůdcovské zkoušky, ale také mnoho volitelných bloků. Ty si volíš sám podle toho, co tě baví, zajímá, nebo v čem se chceš zdokonalit.

Podmínkou účasti je:

  • dovršení 18 let před letním během kurzu
  • složená čekatelská zkouška
  • absolvovaný zdravotnický kurz před letním během
  • 100% účast (tzn. účast na dvou víkendech a celém letním běhu včetně předakce. Nepředvídatelné situace lze samozřejmě řešit individuálně)

Termíny 2018:

23. – 25. 3. 2018 První víkend v SCV v Pardubicích
27.4. – 1. 5. 2018 Druhý víkend v Kaprálově mlýně u Brna
3. – 7. 8. 2018 Předakce
8. – 19. 8. 2018 Léto v Orlovské hájovně – kolébce českého skautingu

Přihlášky:

Uzávěrka přihlášek je nejpozději 28. 2. 2018, nebo do naplnění kapacity. Po naplnění kapacity můžete být jako náhradníci. Přihlašování bude spuštěno v listopadu.

Cena kurzu je 3490 Kč.

 

cator-přihlášení

Tým:

Celý tým Gemini je rozsáhlý, zvlášť s ohledem na to, že Gemini nejsou jen vůdcovky, ale také instruktorky Pollux. Část týmu, pojmenovaná CastorTým, je ale vyhrazená především ke starosti o Castory. A ty najdeš přímo tady. Pokud tě zajímá celý tým, skoč si na stránku celého týmu.

Jakub Lucký – Jáma Jaroslav Rajl – Kaktus Denisa Raichlová – Motla Lenka Kopřivová – Koplenka Eliška Trnková – Upírek
Jsem novinář v Českém rozhlase, doktorand Mediálních studií na FSV UK a hlavně šéfinstruktor Gemini Castor. Na Gemini si se mnou nejspíš budete povídat o věch jako je komunikace a rétorika. Ve volném čase si zase rád popovídám o zahraniční politice nebo deskovkách, které jsou moje ne úplně tajná vášeň. Donedávna jsem byl aktivní člen vedení oddílu CXL, kde jsem vedl hlavně vlčata a ze kterého se v poslední době pomalu vytrácím. Jsem obyčejný kluk, který má rád lidi, smích, hry a rád si zazpívá u kytary. Mimo to jsem skautský instruktor, toho času na kurzu Gemini. V poslední době se angažuji také u Zkušenosti totality Skautského institutu, u Skautů NaZemi, Skautingu… No, není toho málo. V civilním životě pracuji jako programový pracovník Městské knihovny v Praze a stavím domy ze slámy, jílu a dřeva. Když mám chvilku, čtu knížky, hraju deskovky, když někam cestuji, rád je (knížky) poslouchám… Jsem studentkou posledního ročníku pedagogické fakulty, kde studuji český jazyk a občanskou výchovu (ale učit budu i dějepis). Od září budu učit na druhém stupni základky. Naše škola funguje na myšlenkách respektujícího přístupu, toho, že je potřeba u dětí rozvíjet talent a podporovat jejich vnitřní motivaci. A to jsou i témata, o která se zajímám. Kromě toho, že jsem nedávno předala oddíl, který jsem čtyři roky vedla a mimo instruktorování (a tajemničení) na Gemini, jsem instruktorkou na pražském čekatelském kurzu Tři věže a mám na starost vzdělávání v odboru Skauting pro všechny. Jinak ráda cvičím jógu, čtu knihy a piju dobrou kávu… Vystudovala jsem Ruská a východoevropská studia na IMS FSV UK, poté jsem dlouhá léta pracovala na různých pozicích v Paměti národa, nyní jsem na volné noze a věnuji se Muzeu moravských Chorvatů, které připravujeme a v roce 2017 otvíráme. Ráda cestuji (na východ, jak jinak :), ráda se potápím (a objevuji nové světy), ráda jsem na kopcích (a vidím věci z výšky a z dálky), ráda zkoumám, jak předávat informace lidem tak, aby jim rozuměli a taky ráda pátrám po tom, proč lidé jednají jak jednají. Jo a nejsem skaut! Upírek je v našem týmu zatím něco jako paní Colombová 🙂